Bu sayfa : 39689 kez ziyaret edilmiştir.
19 Haziran 2015

KANSERE İYİ GELEN ŞİFALI BİTKİLER


Sonraki »

« ÖncekiKanser günümüzde insanların en çok karşılaştığı erken teşhis konulmadığı  takdirde zorluklarla karşılaşılabilecek bir hastalık. Kanser riskini en aza indirebilmek için her gün sebze ve meyve yemeliyiz.  Mucizevi şifalı bitkiler sizin kanserle karşılaşmanızı önleyebilir.

Doktorların kanserden korunmak için ilk tavsiyesi un, şeker ve tuzu azaltmak. Peki hangi bitki hangi kansere iyi gelir? İçinde bolca kuarsetin içeren elma  kanser tedavisinde, kalp ve damar hastalıklarına iyi gelir. Zeytinyağı kolesterolü dengede tutmasıyla bilinir. Bol miktarda antioksidan içeren zeytinyağı kansere, kalp krizine ve felce iyi gelir. Narın ise yapılan çalışmalar sonucunda şekeri dengeleyen, kolesterolü düzene sokan ve kalbe iyi gelen bir bitki olduğu görülmüştür. Kara üzümü çekirdekli ve kabuklu tüketmek veya suyunu içmek kanser riskini en aza indirir. Bir diğer şifalı meyve olan böğürtlen kanser hücrelerini öldürür. Bolca tüketmemiz gereken kiraz ise kanserin ilerlemesini durdurur ve akciğer, meme, cilt kanseri olmanızı önler. Yazların vazgeçilmezi karpuz ise vücudu toksinlerden arındırarak kanser olma riskinizi en aza indirir. Kırmızı turp ise meme ve akciğer kanserinden sizi korur. Bunların yanında kırmızı biber, brokoli , sarımsak, domates, havuç, ananas, balık, çörek otu, ceviz, fındık, incir, ıspanak, kabak çekirdeği, kayısı, keten tohumu, kimyon, lahana, şeftali ve soğanda kanser riskini en aza indirecek veya kanser tedavisinde kullanılan şifalı bitkilerdendir.

 

Kan kanseri hastalarına doktorlarının izni dahilinde bazı yararlı şifalı bitkiler vardır. Örneğin domates suyu veya havuç yemek lösemi hastaları için çok faydalı. Bunların yanında çağla, fındık, ceviz, semizotu, kuzukulağı, biberiye, ananas, nar ve elma lösemi hastalarının bol tüketmesi gereken şifalı bitkilerdendir. İlik kanserine iyi gelen şifalı bitkiler ise fesleğen, biberiye, rezene ve kuşkonmazdır. Akciğer kanseri için ise kuru üzüm, siyah çekirdekli üzüm, ısırgan ve kudret narı yemek kanser riskini en aza indirecektir. Tüm bu mucizevi bitkiler sayesinde kanser riskini en aza indirebilirsiniz. 


Bu haber : 1389 kez izlenmiştir

YorumlarHenüz hiç yorum yapılmamıştır.
 

gerekli

gerekli - yayımlanmayacak

Bu sayfa : 66942 kez ziyaret edilmiştir.