06 Temmuz 2015

MİDE YANMASINA BİTKİSEL ÇÖZÜMLER


Sonraki »

« ÖncekiMide vücudumuzun önemli organlarından biridir. Birçok insan beslenme şekline dikkat etmediğinden ötürü mide rahatsızlıkları ve mide problemleriyle karşı karşıya kalır. Bu rahatsızlıklardan biri ve belki de hastaları en çok muzdarip edeni mide yanmasıdır.

Mide yanmasından dolayı yakınıyorsanız havuç suyu sizin için büyük bir yardımcı olacaktır. Besinlerin mideye ulaştırılmasını dengeleyen havuç suyu, mide problemlerinden biri olan ishal sorunu için de önerilmektedir. Tüketilecek bir bardak havuç suyu mide yanması probleminizi ortadan kaldırmaya yardımcıdır. Tok karnına nane çayı ve papatya çayı tüketilmesi mide yanmalarına iyi geldiği bilinen çözümlerdendir. Sıcak suya katılacak olan bal ve limon da karıştırılıp içildiğinde mide problemlerine ve midede oluşan yanma hissine iyi geldiği bilinen yöntemlerdendir. Kantaron bitkisinin kaynatılarak tüketilmesi de mide yanmalarına iyi gelmektedir. Öğlen ve akşam tüketilecek olan kantaron çayı, mide yanmalarında gözle görülür sonuçlar elde edilmesini sağlayacak derecede önemli bir tedavi aracıdır.

Mide yanması problemine çözüm için tüketilmesi gerektiği savunularak bilinçsizce tüketilen besinlerden biri ise süttür. Süt, mide yanması problemini ortadan kaldırmayacağı gibi bazı hastaların bu problemini artırabilir. Uzmanlar, süt yerine tüketilecek bir kase yoğurdun mide problemlerine iyi geleceğini belirtmektedir. Bağırsaklara faydalı bakteriler içeren prebiyotik yoğurtlar, bağırsak hareketlerinin bir düzene oturtulması açısından çok büyük önem taşıyor. Mide yanmasına sebebiyet veren nedenlerden biri ise aşırı kahve tüketimi olarak görülüyor. Hazır kahvelerin yerine Türk kahvesinin tüketilmesi mide yanmalarına iyi gelecektir.


Bu haber : 1296 kez izlenmiştir

YorumlarHenüz hiç yorum yapılmamıştır.
 

gerekli

gerekli - yayımlanmayacak

Bu sayfa : 66918 kez ziyaret edilmiştir.