Bu sayfa : 41647 kez ziyaret edilmiştir.
06 Temmuz 2015

NEFES DARLIĞINA İYİ GELEN ŞİFALI BİTKİLER


Sonraki »

« ÖncekiNefes darlığı, özellikle ülkemizde büyük ölçüde görülen aşırı sigara ve nargile gibi tütün ürünleri tüketiminden kaynaklanan bir rahatsızlıktır. Alerjik astım hastaları ve guatr hastaları gibi kişilerde nefes darlığı bu hastalıklara bağlı olarak görülür. Bu rahatsızlığın giderilmesinde başvurulacak en  etkili çözümlerden biri de doğadaki şifalı bitkilerden yardım almaktır.

Keçiboynuzu bitkisi, nefes darlığı problemi için bilinen en etkili bitkidir. Keçiboynuzu bitkisi kaynatılarak süzülür ve her gün bir bardak  tüketilmesi nefes darlığına iyi gelir. Hatmi çayının içilmesi de ciğerleri rahatlatıcı etki yapar. Bunun yanında devetabanı, lavanta ve ebegümeciyi robottan çektikten sonra suda kaynatıp içerseniz nefes darlığını azaltır.Papatya çayı ve adaçayı tüketilmesi soluk alış verişini düzenleyerek nefes darlığı sorununu çözmeye yardımcı olur. İki buçuk bardak süte 10 tane ezdiğiniz sarımsağı katın ve kaynatın. Kaynattıktan sonra içine bal koyun bu karışımı sabahları 2 kaşık yediğinizde nefes darlığını sorununuzun azaldığını hissedeceksiniz. Kakule, karanfil, zencefil, zerdeçal ve bal ılık süte karıştırılıp tüketildiğinde ciğerleri rahatlatarak solunumun rahatlamasında ve nefes darlığının giderilmesinde önemli bir çözümdür.

Bol miktarda tüketilmesi gereken soğan ve sarımsak da nefesi düzenler. Lahana ve pırasa gibi sebze yemeklerinin tüketilmesi de tedavi aşamasında yardımcıdır. Maydanoz tüketimini artırmak da nefes darlığına iyi gelecektir. Elma, kayısı, incir, ayva gibi meyvelerin bol miktarda tüketilmesi gerekmektedir. Bu meyveler vücutta düzenleyici özelliğe sahiptir. Bu tür bitkileri tükettiğinizde şikayetlerinizin azaldığını göreceksiniz.


Bu haber : 2115 kez izlenmiştir

YorumlarHenüz hiç yorum yapılmamıştır.
 

gerekli

gerekli - yayımlanmayacak

Bu sayfa : 69391 kez ziyaret edilmiştir.